fbpx
Přeskočit na obsah

ISLAND

Země ohně a ledu, tak to je božský Island! 

Tak přesně tam 18.8.2016 se moje cestovatelská duše poprvé nadechla! Vzniklo to „nevinnou“ výpovědí a jednosměrnou letenkou. Po celodenním letu plným přestupování jsem poprvé v životě uviděla tu nejroztomilejší vesničku široko daleko… Mezi obrovitánskými horami se vinuly domy a zbytek byl vyplněný tím temně modrým oceánem… Tak přesně tam jsem si uvědomila samu sebe a začala ta největší jízda. Prožila jsem tam téměř dva roky života (s přestávkami na návštěvy domů a jiné cestování) a s klidným srdcem mohu říct, že tento roztomilý kousek země uprostřed oceánu už navždycky zůstane hluboko v mém srdci. Seydisfjordur se nachází na východě Islandu. Je to jediné místo, do kterého přijíždí trajekt z Evropy (Dánska). Island je kultura sama o sobě a čím jsem se nechala fascinovat nejvíc je především jejich obrovská chuť pro život, protože ač nemají z DALEKA možnosti jako máme my v Evropě, tak si islanďané umí poradit a vytvořit opravdu úžasné místo pro život.

Přirovnala bych to k životu v džungli, protože oproti našim poměrům to opravdu džungle je! Pokud Vám totiž sněhem zapadne jediná silnice, která vede z města pryč (a že se to děje velice často! 😀 ) tak se opravdu můžete leda tak začít modlit, aby to brzy skončilo!

Island je maličká země s obrovským množstvím dechberoucí přírody! Je totakový malý velký zázrak, ale pokud je něco, co mě očarovalo mnohem víc (kromě polárních září <3 ), tak je to především neskutečně intenzivní příval energie.

Je zbytečný se mě ptát, zda tuto zemi navštívit, protože Island je životní MUST! 🙂 

Na jeden týden mě přiletěl navštívit Fífa a udělali jsme si krátký road trip po jihu Islandu. Podívejte se na vlog níže.