fbpx
Přeskočit na obsah

USA 2019

Jak to začalo

Tento tříměsíční trip jsem se rozhodl uskutečnit po tom, co jsem nezískal víza na Nový Zéland a kamarádi mi navrhli jestli bych nechtěl letět s nimi do Ameriky. Jelikož jsem tam už jednou byl, tak bych jim mohl dělat z části takového průvodce. Netrvalo to dlouho a rozhodl jsem se, že poletím. Ale trip je bez bab, takže Adélka zůstává doma :-D. 

Stejně jako při mé poslední návštěvě jsme se rozhodli zůstat 2 měsíce v Los Angeles a pak jeden měsíc cestovat po západě Ameriky. 

První 2 měsíce v LA

Bydleli jsme v Airbnb u hodné Lary. V průběhu pobytu v Los Angeles jsme uskutečňovali jednodenní akce jako surfing, projížďky na horských drahách, kajaky, návštěvy Universal studios či různých sportovní událostí jako basketbal ve Staples centre nebo zápas LA Dogers vs LA Angeles. Zkrátka v Los Angeles je neustále co dělat, takže jsme se určitě nenudili. 

Roadtrip může začít…

Po dvou měsících jsme uskutečnili měsíční road trip po divokém západě. Začali jsme v San Franciscu, po kterém jsme navštívili jeden z našich nejoblíbenějších národních parků Yosemite, který je plný nádherných vodopádů, obřích vyhlídek a vysokých skal. Cesta pokračovala směrem do národího parku Sequoia, kde naším největším zážitkem nebyly obří stromy, ale byla to přírodní vodní skluzavka. Rozhodně doporučujeme.I když je voda v ní poměrně dost studená, tak je to prča 😀

Vegas BABY!

Las Vegas pro nás velice rozporuplné město. Ani nevím jestli ho milujeme nebo nenávidíme. Každopádně jsme tam utratili hodně, hodně, hoooodně peněz. Ale s tím nějak člověk musí počítat. Pokud jedete hodně low cost trip, tak se tomuto městu vyhněte velkým obloukem. Nám jedna návštěva bohužel nestačila a vrátili jsme se sem ještě při cestě zpět do LA. A pro některé z nás byla útrata ještě větší než prvně :-D. 

Obří díry a nesnesitelné vedro

Následovali zastávky v národních parcích jako je Grand Canyon, Arches, Canyonlanda a Monument Valley. Tyto parky jsou v určitých věcech dost podobné. Je tam horko, nic moc tam neroste, jsou tam buď díry v zemi nebo z tý země něco trčí. Ale tím je nechci nějak shazovat. Určitě stojí za návštěvu. My jsme se po těchto vyprahlých místech moc těšili na zelenou přírodu Wyomingu.

Yellowstone

Projeli jsme parkem Grand Teton, ale i z okna našeho auta byl tento park nádherný. Zlatý hřeb byl Yellowstone, který je po právu jedním z nejkrásnějších parků Ameriky. Za sebe doporučuji okolí vodopádů Lowerfall a Uperfall.

Návrat do LA

Po třech dnech v Yellowstonu jsme se pomalu vydali zpět směr LA. Cestou jsme ještě navštívili park Fishlake, Bryce canyon, Zion a skalnaté uličky Antelope canyon. A Vegas. Znovu :-D. 

Článek od Odsouzeni cestovat

Pokud by chtěl někdo přesnější informace o našem tripu, tak určitě napište nebo se podívejte na podrobněji rozepsaný článek od Peťana z „Odsouzeni cestovat“. Vypisuje podrobněji tipy na výlety, kde si co půjčit/koupit nebo kolik nás to celé stálo. 

Odkaz zde:

USA – Osm statečných

Z celých tří měsíců jsem navíc udělal krátký sestřih tohoto božího tripu. Určitě se na něj podívej! Donutí tě zvednout se ze židle a budeš chtít zažít něco podobného :)).