fbpx
Přeskočit na obsah

ISLAND NA DRUHOU

Po návratu z Ameriky jsme nestrávili doma ani týden a už jsme se za vydávali na další dobrodružství. Tentokrát ale nešlo jen o cestování, ale jelikož se v s severských zemích dají vydělat dost hezké penízky a my jsme byli po naši tripech docela slušně vyždímaný, tak náš hlavní cíl na Islandu bylo 2 měsíce pracovat a k tomu si ho i trochu procestovat. Práci jsme dokonce domluvili i pro kamarády Peťana a Barču z „Odsouzeni cestovat“. 

Naše cesta vedla přes sever Islandu, kde jsme udělali i pár rychlých zastávek. Viděli jsme například vodopády Godafoss nebo teplé jezírko v jeskyni, kde se koupal i John Snow ze Hry o trůny :-D. Dojeli jsme až do městečka Vopnafjordur na severovýchodě Islandu, kde jsme strávili celé dva měsíce na místní farmě. Zároveň jsme zde i pomalu začali rozjíždět náš online byznys, o kterém se Adél dozvěděla od kamarádky z Kostariky, abychom poté, co se vrátíme domů, už nemuseli chodit do „klasické práce“ a  stali se z nás digitální nomádi na plný úvazek. 

Když jsme na místní farmě skončili, tak jsme si naplánovali dva dny cestování a jelikož Adél jih projela několikrát a já též a sever jsem viděl jen v rychlosti, tak jsme se rozhodli, že tyto dva dny věnujeme severu a také okolí Reykjavíku. Peťan s Barčou odletěli o pár dní dříve, takže jsme se na trip tentokrát vydali sami.

Navštívili jsme pár typických Islandských vodopádů, gejsírů a také jsme dali koupel v úchvatné teplé řece, kde pivo a polární záře mají úplně jiný rozměr! 🙂 cesta tam vedla dlouhá a my jsme se „chytře“ vydali těsně před stmíváním, tudíž cesta zpět už byla za tmy, ale rozhodně to za to stálo! 🙂